Vă aducem la cunoștință că Asociția NU percepe COMISION! 0%

Doar împreuna facem MINUNI !

Pot totul în Hristos, care mă întărește!

CU CE NE OCUPĂM

Focus

Ajutor în caz de dezastru natural

Dezastrele naturale lovesc în toate țările, indiferent de condiția lor economică. Creșterea rapidă a populației și urbanizarea în expansiune, degradarea mediului cauzată de despăduriri, schimbarea cursurilor apelor și creșterea folosirii unor resurse pe cale de a se epuiza, globalizarea și dezvoltarea economică rapida, razboaiele și mișcările masive de populație au un mare impact asupra planetei, crescând frecvenșa și consecințele dezastrelor.

Asociația S.O.S poate asigură un răspuns prompt imediat de la producerea unui dezastru prin organizarea unor tabere de sinistrați, inființarea de puncte de triaj și de acordare a primului ajutor de baza.

Drepturile omului și educație

Provocările din educație sunt atât de complexe, încât e nevoie de un întreg ecosistem care pune copilul în centru, pentru a vedea rezultate acolo unde contează. Degeaba avem școli renovate și profesori bine pregătiți, dacă nu avem infrastructură, servicii medicale sau asistență socială.

Nevoia de sprijin a copiilor din medii vulnerabile este din toate părțile și în același timp. Avem nevoie să fim "Împreună pentru educație"

Ajutor în strângere de fonduri pentru cazuri medicale

Împreună strângem bani care ajung la copii cu malformații grave. Ajută-i pe micuții bolnavi și hai să le dăm împreună speranța zilei de mâine.

Protejarea biodiversității

Biodiversitatea este rețeaua complexă a vieții care ne susține pe noi toți. Nu putem trăi izolați de natură. Protejarea biodiversitatii nu înseamnă doar să salvăm specii sau habitate. Înseamnă să asigurăm accesul la apă și hrană și să ne ajutăm astfel pe noi înșine să facem față celor mai grave efecte ale schimbărilor climatice.

Pe biodiversitate se bazează întreaga noastră rezervă de hrană. Recifele de corali și iarba de mare produc peștii pe care noi îi mâncăm. Păsările și insectele ne polenizează recoltele. Și, desigur, recoltele au la origine plantele.

Povestea noastră

Asociația "SAVE OUR SOULS (S.O.S)" este o Organizație Non Profit ce are la baza proiectelor sale, motto-ul : "Cine are milă de sărac împrumută pe DOMNUL, și El îi va răsplăti binefacerea".

(Proverbe 19:17)

Această asociație are scop umanitar, constând în organizarea și desfășurarea de activități de binefacere, iar misiunea noastră este să ajutăm persoanele în nevoi, indiferent de religie, etnie sau gen. Credem că adevărații creștini primesc daruri de la Dumnezeu pentru a face bine aproapelui și că nu obosesc în facerea acestuia, pentru că atât darurile cât și puterea de a le exercita sunt de sus. Suntem uniți cu toții sub același scop: răspândirea Dragostei Lui Isus.

ȚĂRI

PROIECTE FINALIZATE